Medicīnas firma "SIA MELLER" ir dibināta 1994.gadā. Darbības sākumā mēs strādājām Liepājā, bet 2000.gadā mēs atvērām klīniku Rīgā, tā atradās Kurzemes prospektā..
lasīt tālāk
 
Rīga, Avotu 49
(ieeja no Bruņinieku iela)
+371 67 312 232
E-mail: melere@meler.lv
Pieņemšanas laiks: 9:00 - 20:00
apskatīties pilnu informāciju šeit
 
Zobu ārstēšanas profilakse
Ķirurģiskā stomatoloģija
Zobu kanālu ārstēšana
Implanti
Individuālā higiēna
Venīri
Zobu protezēšana
Paradontoloģija
Mutes dobuma profesionālā higiēna
Fisūru hermetizācija vai izlīdzināšana
Neizņemamās tiltveida protēzes
Fluora saturošo līdzekļu izmantošana

Zobu kanālu ārstēšana.


Zobu kanālu ārstēšana ir endodontijas pamata sastāvdaļa. Endodontija – ir zobārstniecības nozare, kurā nodarbojas ar zobu pulpas slimību diagnostiku un ārstēšanu. Endodontijas metodes palīdz saglabāt pat ļoti sabrukušus un inficētus zobus, novērst komplikācijas, kuri var izraisīt zobu zaudēšanu un nopietnas mīksto audu un kaulu saslimšanas. Pulpa – tie ir mīkstie audi, kas satur zoba nervus, asinsvadus un limfvadus. Pulpa atrodas pulpas kamerā zobu virsējā daļā un sakņu kanālos.

Pulpas saslimšanas iemesli:
- baktēriju iekļūšana no dziļiem karioziem dobumiem;
- zobu traumas un asinsrites traucējumi;
- bakteriāla iedarbība caur zobu plaisām;
- smaganu slimības; Pie zobu saknes gala var izveidoties periapikālais abscess.

Endodontiskā ārstēšana satur:
- pulpas izņemšanu;
- pulpu kameru un kanālu tīrīšanu;
- kanālu formēšanu;
- kanālu pildīšanu.

Kādas ārstnieciskās procedūras tiek izmantotas endodontiskajā ārstēšanā?

Parasti pacientam ir vajadzīgi 2-3 apmeklējumi. Vispirms zobārsts izmeklē zobu ar rentgena palīdzību. Ja nepieciešams veikt zobu sakņu kanālu ārstēšanu, ārstam caur zoba kroni jāatver pulpas kamera. Lai procedūra nebūtu sāpīga, jums var veikt anestēziju. Ja tomēr Jums ir sāpes, lūdzu informējiet par tām ārstu, lai varētu pareizi izvērtēt nepieciešamo anestēzijas līmeni. Ārstēšanas laikā var tikt izmantots koferdams – speciāla gumija, kura tiek uzvilkta zobam virsū, tādējādi izolējot zobu no pārējiem zobiem mutes dobumā. Pēc pulpas kameras atvēršanas visu bojāto vai slimo pulpu izņem ārā no pulpas kameras un sakņu kanālā. Bojātas pulpas izņemšana – ir solis zoba saglabāšanai!

Sakņu kanālu iztīra, paplašina un formē sekojošai kanāla plombēšanas ērtībai. Baktēriju iznīcināšanai un inficēšanas profilaksei iztīrītā pulpas kamerā un sakņu kanālā var būt ievietotas zāles. Zāļu iedarbības laikā atvere zobā var būt aiztaisīta ar pagaidu plombu. Pie ļoti lielas pulpas inficēšanas ārsts var atstāt zoba dobumu atvērtu uz dažām dienam – drenāžai. Lai palīdzētu organismam tikt galā ar infekciju, kura izplatījusies ārpus zoba, var būt nozīmētas antibiotikas un citas zāles. Nākošais solis – pagaidu plomba tiek izņemta ārā. Pulpas kamera un sakņu kanāli tiek aizpildīti un aizplombēti ar materiāliem, kuri neļauj baktērijām atkārtoti nokļūt kanālā. Lai pastiprinātu zoba balsta struktūru, sakņu kanālā var būt ievietots metāla štifts vai sakņu inleja. Ārstēšanas pēdējā stadijā zoba struktūra, funkcionalitāte un ārējais izskats var būt atjaunoti ar kroņa palīdzību, uzvilkto uz zoba vai sakņu inlejām. Materiāla izskats, no kura tiek izgatavots kronis, ir atkarīgs no zoba lokalizācijas mutes dobumā, zoba krāsas, atlikušiem zoba dabīgiem audiem un citiem faktoriem. Piemēram, uz priekšējiem zobiem labāk uztaisīt kroni no porcelāna vai metālkeramikas. Pie ļoti liela sānu zoba iekaisuma labāk izmantot metālisko vai metālkeramisko kroni.

Kāpēc nepieciešams izņemt ārā pulpu?

Sakņu ārstēšana atļauj saglabāt zobu, kura pulpa ir inficēta vai sabrukusi, novērst iekaisuma izplatīšanos uz periodentālo saiti, kura savieno zobu ar žokli, un tālāk uz žokļa kaula audiem.

Kāpēc nevajag vienkārši izraut zobu?

Zoba izraušana bez tam sekojošas aizstāšanas var novest pie tā, ka abpus defektam esošie zobi pārvietojas defekta virzienā. Tādējādi šī nobīde noved pie zobu sašķiebšanās u.c. zobu defektiem, kas mazina nokošanas un norīšanas efektivitāti, apgrūtina zobu uzturēšanu tīrībā, padarot to vieglāk pieejamu kariesam. Kā rezultātā – blakus zobi var būt arī zaudēti. Ekstrahēta zoba aizstāšana ar implanta vai tiltveida protēzes palīdzību – parasti ir dārgāka procedūra nekā endodontiska ārstēšana.
Vesels atjaunots zobs vienmēr ir labāks par mākslīgo!

Izārstēts ar endodontisko metodi un atjaunots zobs var funkcionēt visu dzīvi.

Lai turpmāk novērstu stomatoloģisko saslimšanu ir nepieciešams:
- divas reizes dienā tīrīt zobus ar fluorīdus saturošu kvalitatīvu zobu pastu;
- vienu reizi dienā tīrīt zobu starpu vietas;
- sabalansēti ēst , samazināt reizes, kad uzturā tiek lietoti ogļhidrāti;
- regulāri apmeklēt zobārstu.
© SIA "MELLER" 2015
VIGET Net hosting